Ultimátní průvodce výrobou

Často nám chodí dotazy na to, jakým způsobem se naše zboží vyrábí, jaká je kvalita materiálů a proč můžeme nabídnout několikaleté záruky na naše zboží. V následujících řádcích se můžete těšit na nakouknutí pod pokličku naší výroby, a co všechno je potřeba, než Vám přistane doma Váš vysněný kousek.

 

Já sublimuji, ty sublimuješ, on sublimuje 

 

Veškeré naše kousky jsou tvořeny takzvaným sublimační potiskem. Jedná se o proces, kdy se do materiálu vlisuje při vysokých teplotách vysněný vzor. Výroba módního zboží pomocí sublimace nabízí mnoho výhod pro zákazníka, ale taky má některá úskalí, na které si výrobce musí dát pozor. Jako jedna z hlavních výhod je neomezené množství návrhů a detailů. Také díky této metodě se nestane, že by se kousky opraly, barvy by vybledly a design by se začal ztrácet. Jedna z nevýhod s kterou musí výrobce a zákazník počítat je ta, že hlavní složka materiálu musí být polyester. Polyester může mít mnoho vlastností, o kterých si mlžete přečíst v našem článku o materiálu bez kompromisů. Naštěstí v dnešní době existuje mnoho dodavatelů, kteří dokázali zbavit polyester mnoha negativních vlastností a tím zaručit vysokou kvalitu a pohodlnost nošení po dlouho dobu.  

 

 

 

priprava legin toon hype

Vše začíná designem

Než vůbec můžeme začít přemýšlet o materiálech a celkové výrobě vysněného kousku, tak to  nejdůležitější co potřebujeme, je grafický návrh. Jak můžete vidět na ukázce našich populárních crossover legín Toon Hype tak produkt, který chceme tvořit, musí být "rozřezán" na části, které se později budou tisknout na látku. Hodně času zabere přesné napasování do šablony pro tisk a ani to neznamená zaručenou cestu k úspěchu. Teprve, až je produkt sešit dohromady a obléknut se často ukáže, že některé části na sebe úplně nenavazují či tvoří nepěkné vzorce. Když už se toto stane, tak se musí znovu návrh překreslit a celý proces výroby se musí zopakovat.

Jakmile máme hotový design tak může následovat výběr materiálů.

 

 

 

Na kvalitě nám záleží

 

Kvalitní materiály jsou základním kamenem naší filozofie. I když budeme mít ty nejkrásnější designy, tak bez kvalitních materiálů bychom nemohli nabízet takové záruky a nemohli bychom si za naším produktem stát. 

Jak už jsme zmínily, tak používáme k výrobě materiály na bázi polyesteru. Protože chceme zaručit naším zákazníkům jen to nejlepší, tak dovážím vysoce kvalitní materiály z Itálie a Španělska. Tyto materiály obsahuji z 80% polyester a z 20% elastan. Díky vysokému poměru elastanu - kdy u velkých nadnárodních firem je běžné používat 8% - 9% elastanu a firmy specializující se na kvalitní legíny mají běžně 18% elastanu, zaručují naše materiály to nejlepší, co dostane na českém i světovém trhu. 

Vyšší procento elastanu zaručuje, že materiál bude kvalitnější, pružnější ale hlavně bude hutnější. Takže se Vám nestane, že bude pod ním vidět spodní prádlo. Také tyto materiály jsou vhodné do fitness a pro kterýkoliv sport. Mnoho cvičitelek a trenérů používá naše modely a díky tomu víme, že zboží od FAKE vydrží i to nejtvrdší zacházení. A díky variantám crossover,  jako jsou krásné legíny Pinkest můžou naše zákaznice nosit tyto stylové módní kousky i v kterýkoliv jiný den. 

 

Tiskneme a vyrábíme 

Jakmile jsou připraveny návrhy a vybrány materiály, tak putuje vše do tiskárny. Navržené designy jsou poté vytisknuty na sublimační papír pomocí speciálních barev. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, tak v tomto případě mikina Contraire "vylézá" z tiskárny ještě pořád rozřezaná na jednotlivé části.

Následně je sublimační papír s již vytvořenými designy vložen spolu s požadovanou látkou do termolisu. Poté jsou designy při vysoké teplotě sublimovány (zapečeny) do zvolené látky. Díky této metodě dochází k "zatavení" vzorů do látky a výsledný produkt vyniká svojí kvalitou a také tím, že designy nevyblednou a neoperou se.

 

 12272802_10207974695786113_1028625245_n    12248799_10207974692506031_1862238962_n

 

Z termolisu nám vychází již skoro finální produkt. Barvy z sublimačního papíru jsou přeneseny a zapečeny do zvolené látky a následuje ořezání a sešití produktu. Ořezaní produktu - dle šablonu může ještě vykonávat řezací plotr. Ten ořeže všechny přebytky a zbude nám již finální produkt rozřezaný na části. Pak už musí přijít šikovná švadlena a požadovaný kousek sešít. Sešitím končí celý proces výroby a již sešitý - finální produkt je oštítkován (velikosti) a zabalen do ochranného obalu.

 

V předchozích řádcích jsem se snažil pospat zjednodušeně celý proces výroby originálního zboží značky FAKE.  Jestli máte nějaké další dotazy, připomínky či návrhy tak nás neváhejte kontaktovat. Buďto tady či na facebooku :)

 

 

Tom 

Team FAKE