Materiál bez kompromisů

Významné, uměle vyráběné vlákno, je součástí valné většiny oblečení. Už jen málo lidí ale ví, že existuje také přírodní polyester. Má důležité vlastnosti, které v kombinaci s jinými vlákny vytváří ideální podmínky pro nošení oblečení v různých podmínkách. Co to polyester vlastně je, kde ho najdeme a jaké má vlastnosti?

Umělé vlákno s univerzálními možnostmi použití

do-prezentace

Syntetický polyester najdeme ve valné většině oblečení. Dodává textilu nové vlastnosti a doplňuje nedostatky přírodních materiálů. Vyskytují se i přímo kousky vyloženě z tohoto materiálu. Z tohoto materiálu se také vyrábí jak naše legíny tak i naše sportovní oblečení.

Proč se polyester přidává do oblečení?

Polyesterové vlákno má zajímavé vlastnosti, které dokázal textilní průmysl naplno využít. Má velmi dobrou odolnost proti oděru a nepůsobí na něj v takové míře sluneční záření. Jen velmi pomalu podléhá přirozeného rozkladu, takže má výbornou trvanlivost. Jen málo saje vlhkost, ale dokáže ji odvádět od těla, což se hodí pro sportovní a letní oblečení. Vlákna jsou lesklá, čímž dodávají saténový vzhled celému kousku oblečení. Drobnou nevýhodou je při výrobě obtížná barvitelnost vlákna, což vyžaduje speciální techniku sublimačního tisku. Touto metodou je barva doslova zamknuta uvnitř vlákna a oblečení si dlouho drží svůj původní odstín.

Základní polyesterové vlákno má různé modifikace, které bývají patentované a mohou nést rozdílná jména. Jedná se o snahu vylepšit některé méně vhodné vlastnosti a dosáhnout požadovaného efektu podle toho, kam má být textilie použita.

 

 

100% Polyester CoolPlus

Také společnost FAKE používá pro svá funkční trika speciální polyester. Hlavní předností tohoto funkčního polyesteru je, že rychle nezapáchá a je chladivý po celou dobu používání. Proto naše trika jsou vhodná pro každý sport a i do posilovny. 

kolekce2016

 

 

Jak pečovat o oblečení z polyesteru

Oblečení, které obsahuje z větší části polyesterové vlákno, je možné normálně prát. Co se týká žehlení, většinou není díky přirozené nemačkavosti potřeba, ale pokud se do něj stejně pustíte, zvolte co možná nejnižší teplotu.

 

Máte-li více dotazů či nějaké komentáře nebo připomínky, tak nás neváhejte kontaktovat tady či na našem facebooku :)

 

 

Tom 

Team FAKE